Seramik Kaplama

İngilizcesi “glass coating” yani “cam kaplama” olan fakat dilimize seramik koruma ya da seramik kaplama olarak giren, en son teknoloji boya koruma çeşididir. Seramik koruma ürünleri 2-5 yıl kadar koruma sağlarlar. Bunun sebebi yüzeydeki vernik tabakası ile reaksiyona girerek çok sıkı bir şekilde tutulmasıdır. Seramik korumaların bir başka özelliği de UV koruması içerdiği için polisaj sonrasında elde edilen parlaklığın koruma süresi boyunca muhafaza edilmesidir. Seramik kaplamanın temel amacı boya yüzeyini dış etkenlere karşı uzun süreli ve etkin olarak koruma altına almaktır.

Seramik Kaplamanın Faydaları

Seramik kaplama teknolojisi üst düzey koruma sağlayan mükemmel bir uygulamadır. Aracınızın boyasına zarar verebilecek birçok etkene karşı koruma sağlar. Bunlar;

Asit yağmurları

Aşırı kostikli (asitli) ürünlerin boya yüzeyinde yarattığı yıpranmalar

Toz, kir ve çamur gibi sert etkenlerin yarattığı ince kılcal çizilmeler

Kuş, böcek pisliklerinin ve ağaç reçinelerinin yaratmış olduğu boya yanmaları

Uv ışınlarının oluşturabileceği güneş yanıkları

Yol şartlarında ki tuz, asit ve endüstriyel tozlanma lardan kaynaklı oluşabilecek korozyonlaşmalar ve paslanmalar Tüm bu etmenlere karşı koruma sağlayan seramik kaplama aynı zamanda aracınızın boyasında yüksek oranda bir parlaklık oluşturur ve bu parlaklık kalıcı hale gelir. Aracınızın boyası hep ilk günkü parlaklığında ve temizliğinde kalır. Hidrofobik özelliği sayesinde yüzeyde toz, su, kir tutunmalarını engeller.      

Whatsapp Destek

Markasızlar Keşan

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?